Wielkopolskie Stowarzyszenie Wsparcia w Zespole Turnera

Filtr
 • Już w tę sobotę!!!

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wielkanoc 2013

  Wesołych Świąt

 • Walne Zebranie

  Walne Zebranie Członków Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wsparcia w Zespole Turnera - Poznań, 17 kwietnia 2013, ODK „POD LIPAMI”, godz.15,30

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Startujemy z nową odświeżoną stroną internetową

  Mamy nadzieję, że przypadnie Państwu do gustu nasza odmieniona szata graficzna. Wierzymy, iż pomoże ona Państwu w prosty, szybki i przejrzysty sposób uzyskać dostęp do wszelkich informacji na naszej stronie internetowej.

  Serdecznie zapraszamy.

 • Najbliższe spotkanie

  NAJBLIŻSZE OTWARTE ZEBRANIE WIELKOPOLSKIEGO STOWARZYSZENIA WSPARCIA W ZESPOLE TURNERA ODBĘDZIE SIĘ 22.02.2013, GODZ.15,30 W ODK „POD LIPAMI” W POZNANIU

  Do udziału w zebraniu zapraszamy wszystkich Państwa - niezależnie od członkostwa w Stowarzyszeniu – zainteresowanych problematyką zespołu Turnera.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Życzenia 2013

  Życzenia 2013

 • Życzenia

  Życzenia

 • Zebranie

  Serdecznie zapraszamy szanownych państwa, zainteresowanych problematyką zespołu Turnera, na otwarte zebranie informacyjno-szkoleniowe Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wsparcia w Zespole Turnera, które odbędzie się 23 listopada 2011 r. godz. 15,30 w Osiedlowym Domu Kultury POD LIPAMI na Osiedlu Pod Lipami w Poznaniu. Tematem głównym zebrania będzie „Przygotowanie dziewcząt z zespołem Turnera do przejścia w dorosłość – podstawy psychologiczne i pedagogiczne” Temat przedstawią dr Anna Jakoniuk-Diallo i dr Hanna Kubiak z Zakładu Psychopatologii Dziecka na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  Zarząd Stowarzyszenia

 • Życzenia Świąteczne 2011

  Radosnych Świąt

 • SMUTNA WIADOMOŚĆ

  Z bólem i smutkiem informujemy, że 15 czerwca 2012 r. zmarł w wieku 91 lat Profesor STEFAN STULIGROSZ – ojciec wiceprezes naszego Stowarzyszenia – mgr Marii Stuligrosz.

  Profesor Stefan Stuligrosz był założycielem i prawie do ostatnich dni swego życia dyrygentem chóru „POZNAŃSKIE SŁOWIKI”. Jest Postacią wielce zasłużoną  dla polskiej kultury i upowszechniania jej wizerunku w świecie.

  Marysiu! Przyjmij serdeczne słowa współczucia i zapewnienie, że w tych bolesnych i trudnych dla Ciebie dniach jesteśmy i zawsze będziemy z Tobą.

  KOLEŻANKI I KOLEDZY Z WIELKOPOLSKIEGO STOWARZYSZENIA WSPARCIA W ZESPOLE TURNERA

 • Genetyczna "Biała Sobota"

  Informujemy Szanownych Państwa, że w sobotę, 14 lipca br. CGM GENESIS, z którym nasze Stowarzyszenie bardzo owocnie współpracuje i wiele mu zawdzięcza, będzie udzielać bezpłatnych konsultacji genetycznych. Więcej informacji poniżej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Szkolenie w WIL

  OŚRODEK DOSKONALENIA ZAWODOWEGO

  Wielkopolskiej Izby Lekarskiej

  Telefon 61 852 58 60 wewn. 220;

  www.wil.org.pl e-mail: ksztalcenie@wil.org.pl

  ul. Nowowiejskiego 51; 61-7324 Poznań

  we współpracy z  WIELKOPOLSKIM STOWARZYSZENIEM WSPARCIA W ZESPOLE TURNERA (OPP; KRS 0000277390)

  Osiedle Pod Lipami 7/34; 61-633 Poznań;

  tel. 61 820 14 50;

  www.turnersyndrom.org.pl; e-mail: info@turnersyndrom.org.pl

  zaprasza lekarzy POZ województwa Wielkopolskiego na szkolenie pt. Wspomaganie fizycznego i psychospołecznego rozwoju osób z zespołem Turnera.Wykładowcami będą głównie nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szkolenie odbędzie się 19 lutego 2011 r. w godzinach 9-15 w sali Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu przy ul. Nowowiejskiego.

  Program w załączeniu.

  Udział w szkoleniu jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają 5 punktów edukacyjnych oraz bezpłatnie materiały pomocnicze (poradnik pt. „Wspomaganie fizycznego i psychospołecznego rozwoju osób z zespołem Turnera pod red. prof. dr hab. med. Katarzyny Łąckiej”).

  Ilość miejsc jest ograniczona.

  Zgłoszenia udziału w szkoleniu (imię i nazwisko, specjalizacja, miejsce pracy i wykonywana funkcja)  prosimy kierować do dnia 15 lutego 2011 r.  pod adresem ksztalcenie@wil.org.pl lub telefoniczne pod nr.  61 852 58 60 wen. 220.

 • ZAPRASZAMY NA OTWARTE ZEBRANIE - UWAGA ZMIANA DATY!

  Wszystkich Państwa zainteresowanych problematyką zespołu Turnera informujemy uprzejmie, że otwarte zebranie informacyjno-szkoleniowe Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wsparcia w Zespole Turnera odbędzie się NIE 19 września, jak wcześniej informowaliśmy, lecz 24 PAŹDZIERNIKA 2012. Początek – jak zwykle – o godz. 15,30.Spotkamy się znów w gruntownie odnowionym Osiedlowym Kultury „Pod Lipami” na Osiedlu Pod Lipami w Poznaniu.

  Głównym tematem zebrania będzie OCENA AKTUALNEGO STANU, POTRZEB I MOŻLIWOŚCI POPRAWY SYSTEMU OPIEKI ZDROWOTNEJ ORAZ INNYCH FORM WSPOMAGANIA OSÓB Z ZESPOŁEM TURNERA W WIELKOPOLSCE. Zastanowimy się również wspólnie nad optymalnym wykorzystaniem środków finansowych zgromadzonych dzięki przekazaniu naszemu Stowarzyszeniu 1% należnego podatku.

   

   

  Serdecznie zaprasza

   

  ZARZĄD WIELKOPOLSKIEGO STOWARZYSZENIA WSPARCIA

  W ZESPOLE TURNERA

 • Życzenia Grudzień 2010

  Życzenia

 • ZAPRASZAMY NA OTWARTE ZEBRANIE

   

  Wielkopolskie Stowarzyszenie Wsparcia w Zespole Turnera zaprasza na otwarte zebranie informacyjno-szkoleniowe, które odbędzie się 19 września, początek godz. 15.30. Spotkamy się znów w gruntownie odnowionym Osiedlowym Kultury „Pod Lipami” na Osiedlu Pod Lipami w Poznaniu.

   

   

   

  O szczegółowym programie zebrania poinformujemy w następnym komunikacie.

   

   

   

   

   

  otwarte zebranie

   

  Serdecznie zapraszamy

  ZARZĄD STOWARZYSZENIA

 • PIT online

  Na naszej stronie pojawiła się możliwość wypełnienia zeznania podatkowego online. Wystarczy kliknąć w baner "Przekaż twój 1% naszej organizacji". Może być wymagane, aby stronę dodać do wyjątków bezpieczeństwa.

 • Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze

  Zapraszamy uprzejmie na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wsparcia w Zespole Turnera, które odbędzie się 11 marca (piątek) 2011 r. w ODK „Pod Lipami” na Osiedlu Pod Lipami PSM Winogrady w Poznaniu. Początek obrad – godz. 15:30

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zebranie

  Uprzejmie informujemy, że z powodu trwającego remontu Osiedlowego Domu Kultury pod Lipami na Osiedlu Pod Lipami oraz zbliżającym się wydarzeniem jakim jest Euro 2012 i związanymi z nim utrudnieniami komunikacyjnymi planowane na maj/czerwiec zebranie Stowarzyszenia nie odbędzie się. Najbliższe zebranie jest planowane po sezonie wakacyjnym.

  Zachęcamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem oraz do aktywności na naszym forum internetowym.

 • Obrona pracy doktorskiej Ilony Zadrożnej

  Serdecznie gratulujemy Ilonie (Grinczelis) Zadrożnej, Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia, która 17 stycznia 2011 r. obroniła w Zakładzie Pedagogiki Specjalnej Wydziału Nauk Edukacyjnych UAM w Poznaniu pracę doktorską pt. „Funkcjonowanie społeczne kobiet z zespołem Turnera”. Promotorem pracy jest prof. zw. dr hab. Władysław Dykcik (UAM w Poznaniu), a recenzentami: prof. dr hab. Marzenna Zaorska i prof. dr hab. Andrzej Twardowski. Mamy nadzieję, że już wkrótce dr Ilona Zadrożna zaprezentuje swą pracę członkom, podopiecznym i przyjaciołom Stowarzyszenia oraz odwiedzającym naszą stronę internautom.

  Zarząd Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wsparcia w Zespole Turnera

 • Forum

  Serdecznie zapraszamy na ponownie uruchomione forum. Znajduje się ono na górze strony.

  Niestety z przyczyn technicznych utracone zostały poprzednie posty jak również konta użytkowników. Prosimy o ponowną rejestrację na forum.

  Przepraszamy i zachęcamy do dalszego uczestnictwa.

   

  Anna Turek

  administrator forum

 • Nowa strona - Nowa funcjonalność

  Strona www.turnersyndrom.org.pl ma nową odsłonę! Zmieniliśmy nie tylko szatę. Nasza nowa strona wzbogaciła się o możliwość dodawania komentarzy pod artykułami. Teraz możesz wyrazić swoje zdanie nie tylko na forum...

 • Zmiana Zarządu i Komisji Rewizyjnej

  Informujemy, że podczas Walnego Zebrania członków Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wsparcia w Zespole Turnera, które odbyło się 11 marca 2011 został wybrany nowy skład Zarządu i Komisji rewizyjnej. Informacje o obecnym składzie Zarządu i Komisji rewizyjnej dostępne są tutaj.

 • Wielkanoc 2012

  Zyczenia Wielkanoc 2012

 • Zebranie 25 luty

  Zapraszamy uprzejmie na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się w sobotę 25 lutego 2012 r. o godzinie 11 w sali konferencyjnej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu przy ul. Piekary 14/15 (I piętro). Ulica Piekary znajduje się w centrum Poznania i jest prostopadła do ulicy Święty Marcin.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Luty – Miesiąc Świadomości o Zespole Turnera

  Stowarzyszenie Zespołu Turnera Stanów Zjednoczonych już po raz drugi ogłosiło luty Miesiącem Świadomości o Zespole Turnera. Z informacją o zespole Turnera chcą dotrzeć do pół miliona osób.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Administrator forum

  Miło nam jest poinformować, że administratorem forum jest Ania Turek, znana również jako Turczynka. To ona świetnie prowadziła poprzednie forum i dziękujemy, że zgodziła się poprowadzić obecne.

 • Informacja - ankieta

  Nazywam się Ania Nykiel, jestem studentką II r. SUMu, kierunek zdrowie publiczne, specjalność zarządzanie w opiece zdrowotnej. Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej pod kierownictwem prof. dr hab. Katarzyny Łąckiej pt. "Opieka nad dorosłą chorą z zespołem Turnera w województwie wielkopolskim". Jest to praca badawcza na podstawie autorskiej ankiety (poniżej). Ankieta ta, ma na celu zebranie informacji o dostępie i jakości opieki zdrowotnej kobiet z zespołem Turnera.

  Mam szczerą nadzieję, że wyniki moich badań posłużą nie tylko procesowi twórczego pisania, ale także będą wsparciem w drodze do uzyskania kompleksowej, efektywnej i łatwo dostępnej opieki dla dorosłych kobiet z Zespołem Turnera.

  W związku z tym, że możliwości spotkania się z większą liczbą osób są ograniczone, zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety i odesłanie jej na adres nykielania@onet.eu (wybrane odp. proszę zaznaczyć podkreślnikiem).

  Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy zechcą poświęcić swój czas i pomóc.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Bardzo Ważne Spotkanie w ROPS

  12 października 2011 r. odbyło się w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Poznaniu, zorganizowane z inicjatywy tego Ośrodka i Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wsparcia w Zespole Turnera, robocze spotkanie z udziałem decydentów, zajmujących się sprawami oświaty, ochrony zdrowia i spraw socjalnych w strukturach Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz  pracowników naukowych – znawców  problematyki zespołu Turnera - z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego I UAM - z którymi Stowarzyszenie współpracuje.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 8 Międzynarodowa Konferencja Poświęcona Zespołowi Turnera

  8 Międzynarodowa Konferencja poświęcona Zespołowi Turnera

  Data: 23-25 listopad 2012

  Miejsce: Rihga Royal NBC, Nakanoshima Center Building, Osaka, Japonia

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • siepomaga.pl

  Wielkopolskie Stowarzyszenie Wsparcia w Zespole Turnera można znaleźć na portalu siepomaga.pl Można na nim wesprzeć nas i inne organizacje. Zapraszamy do wspólnego pomagania!

 • Międzynarodowa Konferencja w Kopenhadze

  W dniach 27-30 sierpnia 2009 odbyła się Międzynarodowa Konferencja poświęcona zespołowi Turnera.
   

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Jesteśmy na Zumi.pl

  Nasze Stowarzyszenie można już znaleźć na Zumi.pl!!!

  Jest to lokalizator internetowy, dzięki któremu można sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Polsce!

  Jesteśmy tutaj >>>