Wielkopolskie Stowarzyszenie Wsparcia w Zespole Turnera

Aktualności

Będziemy - Kongres Kobiet

W dniach 09 i 10 września w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich organizowane jest wydarzenie: Kongres Kobiet.

Nasze Stowarzyszenie wraz z Stowarzyszeniem Chorych na Zespół Turnera będziemy brać udział.

Wszystkich chętnych i nie tylko serdecznie zapraszamy i namawiamy na czynny udział w Kongresie.

Zapraszamy!!!

Plakat DOP 2016

Dnia 24 września 2016 roku ZAPRASZAMY serdecznie WSZYSTKICH na VI Dni Organizacji Pozarządowych, które odbędą się w Poznaniu, Pl. Wolności, w godzinach 10.00 do 18.00.

Nasza Organizacja weźmie udział w Strefie Zdrowia/Bezpieczeństwa.
 
Co zamierzamy robić na VI D.O.P.?
 
Tradycyjnie chcemy przebadać chętnych mieszkańców miasta Poznania pod kątem cukrzycy. Chcemy przeprowadzić pomiar ciśnienia, wagi, wzrostu. U dzieci waga i wzrost zostanie porównana z siatką centylową.
 
I tradycyjnie przeprowadzimy również kampanię informacyjną na temat zespołu Turnera.
 
WSZYSTKICH serdecznie zapraszamy.
 
DO ZOBACZENIA… :)

Walne Zebranie Członków

budynek Delta

W dniu 30 stycznia 2016 roku o godzinie 14:00 w Budynku Delta przy ulicy Towarowej 39/43 w Poznaniu odbędzie się Walne Zebranie Członków Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wsparcia w Zespole Turnera.

Czytaj więcej...

BADANIA KOORDYNACJI RUCHOWEJ

Pani mgr Julia Jajor, doktorantka Katedry Reumatologii i Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu przeprowadza bezpłatne badania koordynacji ruchowej u osób z zespołem Turnera.

Badanie jest bezbolesne, nieinwazyjne, nie jest również uciążliwe ani nie obciąża  psychiki osoby badanej. Wyniki udostępnia badanym.

Badania odbywają się w budynku Pływalni AWF przy ul. Droga Dębińska 10 w Poznaniu.

Terminy badań ustalane są indywidualnie.

W razie jakichkolwiek pytań uprzejmie proszę o kontakt pod nr tel: 793 389 071 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY!

Zapraszamy na spotkanie

Zapraszamy na spotkanie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wsparcia w Zespole Turnera, które odbędzie się 7 listopada 2015 roku o godz. 15.00 w biurowcu „Omega”, na ul. Dąbrowskiego 79a w Poznaniu, sala Perłowa.

Podczas tego spotkania przedstawimy Państwu działania, które planujemy zrealizować oraz podsumować  te już zrealizowane.

Czytaj więcej...

V Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych

V Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych

W dniu 12 września 2015 roku na Pl. Wolności w Poznaniu Organizacje Pozarządowe miasta Poznania i okolic spotkają się na cyklicznej imprezie pn. V Dni Organizacji Pozarządowych.

Nasza Organizacja też bierze udział. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, gości na Pl. Wolności.

W trakcie V Dnia Organizacji Pozarządowych nasze Stowarzyszenie przeprowadzi drobne badania:
1. ważenie i mierzenie oraz porównanie z siatką centylową,
2. mierzenie ciśnienia krwi
3. zmierzenie poziomu cukru we krwi.

Do zobaczenia!

Kolonia 2015

Zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt z biurem Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wsparcia z Zespole Turnera. Istnieje możliwość sfinansowania części wyjazdu dla naszych Członków.

 

Poniżej zamieszczamy informację o tegorocznym wyjeździe organizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym z Zespołem Turnera.

 Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Stowarzyszenie Pomocy Chorym z Zespołem Turnera zamierza zorganizować w dniach 16.08.2015 – 30.08.2015 roku turnus letni w Bukowinie Tatrzańskiej. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje i zapraszamy do telefonicznych lub mailowych zgłoszeń chętnych osób. Liczba miejsc na turnusie jest ograniczona! Brak ograniczeń wiekowych!
Termin: 16-30 sierpnia 2015 r;
Miejsce: Willa „Zbójnicówka” w Bukowinie Tatrzańskiej, ul. Wierch Olczański 99;
Wyjazd: z Warszawy w dniu 16 sierpnia 2015 r, miejsce zbiórki: Plac Bankowy, godz. 9.30. Odjazd punktualnie o godzinie 10.00. 
Powrót: do Warszawy w dniu 30 sierpnia 2015 roku około godz. 17.00.
Koszt udziału w turnusie: 1.200zł/osoba. Koszt wyjazdu można sfinansować ze środków zgromadzonych na subkoncie podopiecznego.
Podczas trwania turnusu: zostaną zorganizowane ciekawe zajęcia, wycieczki, konkursy i turnieje. Gwarantujemy odpowiednie warunki do przewiezienia i przetrzymywania leków a także ich bezpiecznego aplikowania podczas trwania turnusu.

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO ZGŁASZANIA UDZIAŁU W TURNUSIE, LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA! (tylko 30). Zgłoszenia telefoniczne pod numerem: 22 8243544 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozdrawiam ciepło

Wioletta Prusik